AstraZeneca laureatem nagrody „Inwestor bez granic”

Nagroda „Inwestor bez granic” przyznawana jest m.in. zagranicznym firmom inwestującym w Polsce, które mają pozytywny wpływ na polską gospodarkę i rynek pracy. Wśród laureatów tegorocznej nagrody znalazła się spółka AstraZeneca Pharma Poland.

AstraZeneca działa w Polsce od ponad trzydziestu lat i przez cały ten czas stawia na rozwój innowacyjnych technologii. Na przestrzeni lat firma znacząco się rozwinęła – obecnie w spółce zatrudnionych jest prawie 2 700 osób, a warszawskie Centrum Operacyjne Badań Klinicznych jest jedną z sześciu tego typu placówek firmy na świecie i jedyną w tej części Europy.

AstraZeneca została doceniona przez organizatorów konkursu „Inwestor bez granic”, którzy nagrodzili firmę za działalność w obszarze R&D oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku farmaceutycznym i medycznym. Ta nagroda jest dla naszej firmy nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszych działań inwestycyjnych wspierających budowanie gospodarki opartej na wiedzy, aby Polska była liderem innowacyjności. W 2020 r. nasze nakłady na badania i rozwój w Polsce wyniosły prawie 290 mln zł, ze wstępnych danych za 2021 rok wynika, że ta kwota będzie o jedną trzecią wyższa. Dzięki tym inwestycjom możemy koordynować projekty badawcze m.in. w dziedzinie onkologii, chorób oddechowych czy kardiologii – powiedziała Barbara Kozierkiewicz, Dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Nagrody przyznano dwunastu firmom podczas XIV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród wyróżnionych inwestorów zagranicznych znajdują się firmy, które są silnie zakorzenione w Polsce i aktywnie działają na polskim rynku, dbają o jakość tworzonych miejsc pracy i jednocześnie stawiają na innowacyjność i rozwój sektora R&D.

 

zródło zdjęcia: PTWP

Piotr Najbuk

Dyrektor ds. PR i Polityki Rządowej