AstraZeneca Pharma Poland podjęła decyzję o wstrzymaniu wizyt przedstawicielskich oraz o umożliwieniu pracownikom warszawskiego biura pracy zdalnej.

W związku z aktualną sytuacja epidemiologiczną, jak również wytycznymi i rekomendacjami instytucji publicznych, w tym WHO, GIS, KPRM, Ministerstwa Rozwoju, spółka AstraZeneca kierując się troską o dobro i zdrowie pacjentów, przedstawicieli zawodów medycznych oraz naszych pracowników w ostatnich dniach podjęła decyzję o:

  • wstrzymaniu wizyt przedstawicielskich począwszy od dnia 12.03.2020, co oznacza, że komunikacja z przedstawicielami zawodów medycznych będzie mogła być prowadzona wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej,
    w przypadku posiadania zgody na taki kontakt;
  • przejściu pracowników biurowych AstraZeneca na tryb pracy zdalnej począwszy od 16.03.2020 roku, co oznacza, że otrzymali oni zgodę na pracę poza siedzibą AstraZeneca. Biuro AstraZeneca na ulicy Postępu 14 pozostanie  otwarte.

 

Podejmujemy te zdecydowane i społecznie odpowiedzialne działania mając nadzieję, że przyczynią się one do walki z epidemią COVID-19. AstraZeneca jest jednocześnie zdeterminowana, by zapewnić pacjentom niezakłócony dostęp do naszych ratujących zdrowie i życie leków. Zamierzamy również zaangażować się w inne aktywności wspierające polskie społeczeństwo w walce z pandemią” – Zarząd AstraZeneca

 

Podejmujemy te zdecydowane i społecznie odpowiedzialne działania mając nadzieję, że przyczynią się one do walki z epidemią COVID-19. AstraZeneca jest jednocześnie zdeterminowana, by zapewnić pacjentom niezakłócony dostęp do naszych ratujących zdrowie i życie leków. Zamierzamy również zaangażować się w inne aktywności wspierające polskie społeczeństwo w walce z pandemią

Zarząd AstraZeneca

 

Globalne działania AstraZeneca w kontekście pandemii COVID-19

  • Głównym priorytetem AstraZeneca jest zapewnienie niezakłóconych dostaw naszych leków do pacjentów i zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników.
  • Obecnie nie doświadczamy istotnych zakłóceń w zakresie wytwarzania i globalnego łańcucha dostaw naszych produktów leczniczych.
  • AstraZeneca wsparła Chińską Republikę Ludową w walce z epidemią COVID-19 poprzez darowizny finansowe i rzeczowe w kwocie ponad 1 mln dolarów. Wskazane wsparcie został przekazane m.in. Fundacji Chińskiego Czerwonego Krzyża.
  • AstraZeneca deklaruje wsparcie na rzecz innych krajów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pracujemy z organizacjami międzynarodowymi w celu ustalenia zakresu naszego możliwego wsparcia.

 

Piotr Najbuk

Dyrektor ds. PR i Polityki Rządowej