AstraZeneca z nagrodą EKO Flota

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) przyznał AstraZeneca wyróżnienie w kategorii Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku. Rozdanie nagród PZWLP to od kilkunastu lat jedno z najważniejszych wydarzeń w branży flotowej w Polsce.

W poniedziałek (14 grudnia) ogłoszeni zostali zdobywcy nagród corocznie przyznawanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach - Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców, Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku, Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych, Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej oraz po raz pierwszy w kategorii Firma Najbardziej Zaangażowana we Wdrażanie Napędów w Pełni Elektrycznych..

Nagroda EKO FLOTA to dla nas ogromny zaszczyt. Odbieramy to jako uznanie dla wysiłków od lat podejmowanych przez AstraZeneca w ramach zrównoważonego rozwoju – powiedział Michał Janik,  Site Director AstraZeneca Pharma Poland. Czujemy się wyróżnieni i jest nam niezmiernie miło, że PZWLP doceniło naszą ekologiczną flotę. AstraZeneca konsekwentnie realizuje strategię Ambition Zero Carbon, której podstawowym założeniem jest ograniczanie emisji CO2. Aby to osiągnąć firma wymieniła już 75% samochodów wykorzystywanych przez AstraZeneca Pharma Poland na hybrydy, a niedawno do floty dołączyły także auta typu plug-in.

Każdego roku do Nagród PZWLP nominowanych jest ok 100 firm. Ich celem jest nie tylko wyróżnianie najlepszych, ale przede wszystkim stymulowanie stałego podnoszenia w polskich flotach poziomu bezpieczeństwa, rozwijania działań ekologicznych oraz wzrostu jakości usług dla flot w serwisach samochodowych i w punktach dealerskich. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to jedyna w Polsce organizacja branżowa funkcjonująca na rynku flotowym, skupiająca najważniejsze i największe firmy wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów osobowych i dostawczych.

 

Łukasz Karpiński, Fleet Manager AstraZeneca Pharma Poland 

Piotr Najbuk

Dyrektor ds. PR i Polityki Rządowej