AstraZeneca uruchomiła program testów na obecność SARS-CoV-19 dla swoich pracowników w Polsce

W trosce o zdrowie pracowników, AstraZeneca jako jeden z pierwszych pracodawców w branży farmaceutycznej w Polsce,  wprowadziła mozliwość bezpłatnego i dobrowolnego przeprowadzenia testów na koronawirusa.

Od początku pandemii COVID-19 większość pracowników AstraZeneca w Polsce wykonuje swoje obowiązki służbowe zdalnie. Powołany na początku pandemii sztab kryzysowy, podejmował działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom, ich bliskim i osobom z którymi mają kontakt.

Jedną z inicjatyw podnoszących pozom bezpieczeństwa w nowej rzeczywistości było zapewnienie od końca czerwca 2020 roku powszechnego i bezpłatnego dostępu do testów na obecność wirusa SARS-CoV-19 dla 2000 pracowników AstraZeneca w wybranych placówkach diagnostycznych na terenie całego kraju.

„Zapewnienie naszym pracownikom bezpieczeństwa i wysokiego komfortu pracy stanowi priorytet dla AstraZeneca. Mamy nadzieję, że powszechne i dobrowolne testy sprawią, że nasi pracownicy poczują się pewnie w nowych warunkach pracy, związanych z koronawirusem. Należy również pamiętać, że pracujemy w środowisku szczególnie narażonym na zwiększoną ilość zakażeń”-  podkreśliła Wiceprezes AstraZeneca Alina Pszczółkowska

Mamy ma nadzieję, iż  ambitny projekt realizacji badań, z którego korzysta coraz więcej naszych pracowników, będzie stanowił dodatkową pomoc w dostosowaniu się do nowej normalności związanej z pandemią COVID-19 i stanie się nowym standardem w opiece nad pracownikami. 

Piotr Najbuk

Dyrektor ds. PR i Polityki Rządowej