AstraZeneca partnerem w strategicznej dyskusji na temat przyszłości polskiej biotechnologii.

W dniu 21.01.2020 Prezes AstraZeneca Pharma Poland Jarek Oleszczuk wziął udział w panelu dyskusyjnym podczas konferencji „The best way to predict the future is to create it. Challanges & opportunities: 2020”. Wydarzenie odbyło się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Podczas czterech paneli dyskusyjnych uczestnicy konferencji omawiali priorytety dla polskiej polityki zagranicznej w obszarach takich jak: obronność, handel międzynarodowy, współpraca transatlantycka w obszarze healthcare oraz medycyna pola walki.

Panel, którego partnerem była AstraZeneca, dotyczył zagadnień związanych ze strategiczną współpracą transatlantycką w obszarze badań i rozwoju w sektorze medycznym w Polsce. Udział w panelu, oprócz Jarka Oleszczuka, wzięli również Radosław Sierpiński, p.o. Prezesa Agencji Badań Medycznych, Roman Topór – Mądry, prezes AOTMiT, Maciej Miłkowski, Wiceminister Zdrowia oraz Tomasz Latos, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia. AstraZeneca była jedynym partnerem komercyjnym obecnym na tym spotkaniu. Strategiczne dyskusje dotyczące współpracy międzynarodowej w obszarze B+R w medycynie powinny odbywać się przy udziale globalnych firm, które inwestują w Polsce. Nasze zaangażowanie zostało ostatnio potwierdzone w Davos deklaracją dodatkowej inwestycji w kwocie 1,5 mld złotych, uzgodnioną przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Prezesa Leifa Johanssona. W AstraZeneca liczymy, że inne firmy z sektora farmaceutycznego podążą w tym kierunku i zainwestują w rozwój innowacji w life sciences w Polsce.

Deklarujemy również wsparcie strony publicznej w wypracowaniu rozwiązań wspierających biotechnologię, która mają szansę stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki.

Piotr Najbuk

Dyrektor ds. PR i Polityki Rządowej